Doktorantka na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, i jednocześnie w Katedrze Psychologii Społecznej i Międzykulturowej w Poznaniu, prowadzi badania w zakresie wpływu praktyki uważności, wdzięczności i współczucia na relację międzygrupowe. Aktywny członek Prejudice Lab na Goldsmiths University of London. Członek zespołu badawczego grantu Maestro przyznanego prof. Golec de Zavala „Wpływ uważnej wdzięczności na redukcję agresywnych zachowań kolektywnych narcyzów wobec obcych”. Otrzymała granty: BST 2017 „Wpływ uważnej wdzięczności na uprzedzenia” oraz BST 2018 „Wpływ uważności na uprzedzenia”. Kierownik merytoryczny projektu aplikacji mobilnej do praktyki uważności dla młodzieży przyznanemu Fundacji Zen Driving w wyniku konkursu organizowanego przez PZU.
Uważnością zajmuje się od 10 lat, jej praca magisterska dotyczyła uważności i strategii radzenia sobie ze stresem (artykuł w druku). Jest trenerką uważności i współczucia. Ukończyła szkolenia dla nauczycieli prowadzone przez Jona Kabata-Zinna, Sakiego Santorelliego oraz Florence Meleo-Meyere: MBSR in Mind-Body Medcine , MBSR Practicum oraz Interpersonal Mindfulness. Prezes Polskiego Towarzystwa Mindfulness (2010-2011) oraz współzałożycielka the Mind Institute. Prowadziła treningi uważności w szpitalu MSW w Otwocku (Oddział Zaburzeń Nerwicowych) dla pracowników służb mundurowych różnego szczebla. Obecnie współpracuje z fundacją ZenDriving, gdzie jest odpowiedzialna za rozwój i prowadzenie warsztatów i treningów dla pracowników korporacji, głównie kadry menadżerskiej. Autorka artykułów do czasopisma popularno-naukowego Mindfulness Business&Life, wykładowczyni kursów uważności dla biznesu online (Unikskills.com).
Publikacje, np. Magdalena Mazurkiewicz, Kamila Bargiel – Matusiewicz (2019). Rola praktyki uważności w stosowaniu adaptacyjnej strategii walki w radzeniu sobie ze stresem. Lekarz Wojskowy, praca w druku.