dr Agnieszka Guzicka

dr Agnieszka Guzicka – certyfikowana trenerka MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction).

Uprawnienia do prowadzenia oryginalnych, 8- tyg. kursów redukcji stresu MBSR, zdobyła
The Institute for Mindfulness-Based Approaches – IMA (z siedzibą w Niemczech). Jest to jeden z wiodących, europejskich ośrodków szkoleniowych, który zapewnia najwyższe standardy edukacyjne oraz kadrę wykwalifikowanych nauczycieli mindfulness. Uzyskany certyfikat uprawnia do prowadzenia kursów MBSR w Europie i USA. Wchodząc na stronę IMA możesz się upewnić, że jest na liście certyfikowanych nauczycieli MBSR.

W celu pogłębienia swojej wiedzy i doświadczenia, na początku 2016r., rozpoczęła proces zdobywania uprawnień i certyfikacji w Oasis Institute for Mindfulness-based Professional Education and Training (z siedzibą w USA) – jednostce edukacyjno-szkoleniowej przy Centrum ds. Uważności w Medycynie, Opiece Zdrowotnej i Społeczeństwie na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Massachusetts – najdłużej działającym ośrodku naukowo-szkoleniowym na świecie, zajmującym się tematyką mindfulness. Założycielem i długoletnim dyrektorem Centrum był prof. Jon Kabat-Zinn, twórca Kliniki Redukcji Stresu w Oparciu o Rozwój Uważności. Dzięki jego zaangażowaniu praktyka uważności została włączona do głównego nurtu medycyny i psychiatrii a jego autorski kurs redukcji stresu w oparciu o rozwój uważności – MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) został rozpowszechniony na całym świecie stając się jedną z ważniejszych i skuteczniejszych metod radzenia sobie z codziennym stresem.

Była współzałożycielką Fundacji Polski Instytut Mindfulness POLIM. W latach 2012 – 2015 pełniła rolę wiceprezeski POLIM.

W latach 2011-2020 uczestniczyła w wielu warsztatach, szkoleniach i odosobnieniach o tematyce Mindfulness:

• – rozpoczęcie Szkolenia Trenerskiego z Uważności dla Dzieci i Młodzieży (Polska, Julia E. Wahl, Eryk Ołtarzewski)
  • – 8 tyg. Trening Radykalnej i Społecznej Uważności (Polska, Julia E. Wahl)
  • – 8 tyg. Trening Współczucia (Polska, Julia E. Wahl)
  • – Mindfulness – Based Interventions from the Inside (Wielka Brytania, Jon Kabat-Zinn)
  • – 4rd EAMBA Mindfulness Meditation Retreat (Holandia, John Peacock)
  • – SR FLEX – MBSR in Mind-Body Medicine, Center for Mindfulness (Finlandia, Saki Santorelli, Florence Melyeo – Meyer)
  • – CFM Retreat (Rzym, Saki Santorelli, Florence Melyeo- Meyer, Bob Stahl)
  • – SR-401-9D-MBSR Fundamentals, Center for Mindfulness (Irlandia, Anne Twohig, Carolyn West)
  • – 3th EAMBA Mindfulness Meditation Retreat (Holandia, Renate Seifarth)
  • – Odosobnienie Mindfulness (Polska, Małgorzata Jakubczak)
  • – Mindfulness and Compassion Silence Retreat (Irlandia, Eva Bruha, Frits Koster)
  • – 2nd EAMBA Mindfulness Meditation Retreat (Holandia, Bettina Romhardt)
  • – Szkolenie „Zatrzymać karuzelę cierpienia” (Polska, Petra Meibert)
  • – Szkolenie „Mindfulness w psychoterapii” (Polska, Paul R. Fulton)
  • – Szkolenie „Mindfulness a choroby onkologiczne” (Polska, Maria van Balen, Lot Heijke)
  • – 1st EAMBA Mindfulness Meditation Retreat (Holandia, Edel Maex, Linda Lehrhaupt)
  • – Warsztat „Włączanie miłującej dobroci do naszej praktyki medytacyjnej, pracy i życia” (Polska, Paul R. Fulton)
  • – Odosobnienie Mindfulness (Polska, Linda Lehrhaupt)
  • Systematyczny Trening Sztuki Porozumiewania się (Polska, Małgorzata Jakubczak)
  • – Odosobnienie Mindfulness (Polska, Linda Lehrhaupt)
  • – 8-tyg. kurs redukcji stresu MBSR (Polska, Małgorzata Jakubczak)

W 2012 roku uzyskała stopień doktora nauk biologicznych nadany przez Radę Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W latach 2011-2012 realizowała i w 2012r. ukończyła  kurs trenerski zorganizowany przez Heuresis Certyfikowani Trenerzy i Konsultanci Zarządzania Sp. z o.o.  Jego celem było doskonalenie praktycznych umiejętności przygotowywania i prowadzenia szkoleń oraz profesjonalizacja pracy trenerskiej. Projekt prowadzony był zgodnie ze standardami opracowanymi przez The Chartered Institute of Personnel and Development, wdrożonymi przez Thames Valley University w Londynie, i w Polsce rozpowszechnianymi przez Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK.